Balkan Public
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Balkan Public 193.104.68.11:27090 Join
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Jose Luis Torrente

Go down 
AuthorMessage
Jez astmaticar




Posts : 3
Join date : 2013-09-13

Jose Luis Torrente Empty
PostSubject: Jose Luis Torrente   Jose Luis Torrente EmptyMon Sep 23, 2013 2:51 pm

Ljudi stvarno ste neozbiljni, 3 put dobijam ban.....
Sto je najgote opet nemam SS....
Ako moze unban....

"Jose Luis Torrente" 1048 STEAM_0:0:356000099
Back to top Go down
Jez astmaticar




Posts : 3
Join date : 2013-09-13

Jose Luis Torrente Empty
PostSubject: Re: Jose Luis Torrente   Jose Luis Torrente EmptyTue Sep 24, 2013 5:38 am

Pronadjen je problem sa mdbBansom. Nazalost, mnogo je losije nego sto sam mislio i ovo ce znaciti kraj sistemu mIDa a na neko vreme i dinamickom banu.

Inace vrlo prosta metoda ali treba covek da se seti toga.

Neki lik (rumun) je na svom serveru na kome nema mdbBans stavio da se svim igracima napravi cfg fajl u kome bi bila connect komanda na njegov server. Ime tih cfg fajlova je isto kao ime cfg fajlova koje koristi mdb. On je bukvalno izmenio sadrzaj fajlova koje mdbBans koristi za skladistenje mIDa i u njih upisao connect komandu.
Kada bi igrac sa takvim fajlovima usao na server sa mdbBansom, on bi mu izvrsio sve komande iz tih fajlova radi uzimanja mIDa. Ali posto se sada u tim fajlovima nalazi connect komanda, ona bi se izvrsila i igrac bi bio redirektovan na njegov server.

Jedino resenje za ovo je gasenje dinamickog bana. Serveri kod kojih je on vec bio ugasen nisu bili pogodjeni.
Mozete opet ubaciti mdbBans na server ali obavezno ugasite dinamicki ban (amx_banmode na 0 u podesavanja.cfg). Ja cu danas izbaciti verziju 4.6 sa planiranim fixovima i ona ce imati novu, mnogo slabiju metodu dinamickog bana (onu iz verzije 2.0). Resenje ovog problema nije moguce, bar koliko ja znam, jer nije moguce proveriti sadrzaj cfg fajla pre izvrsavanja. Promena putanje isto nece imati efekta jer ce i taj lik uraditi isto.
Imam ideju za novu metodu dinamickog bana ali to tek treba da se napravi pa da se testira itd. ko zna kada ce to biti gotovo.
Za sada cemo se morati zadovoljiti najobicnijim dinamickim banom.

Izvinjavam se zbog nanete stete ali ovo stvarno niko nije mogao predvideti. Mada nije ni neko cudo, CS je vec odavno otisao u *****...

[Only admins are allowed to see this link]

Evo ga razlog, zasto nisam imao pravi demo i SS prilikom bana Wink
Back to top Go down
 
Jose Luis Torrente
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Balkan Public :: Ban /unban-
Jump to: